Żyj bez ograniczeń

Teoretycznie piszę dzisiaj do kobiet, bo poruszam temat konferencji „Spełnione marzenie”, ale na szczęście przesłanie Bożej wolności i życia bez ograniczeń jest obietnicą Boga dla każdego z nas, dlatego nie ograniczajmy się do niczego.

16 marca weszłam na salę i doznałam szoku. Znam tę salę doskonale od lat, ale takiego widoku jeszcze nie widziałam. Liczba kobiet, które przyszły na konferencję, była zdecydowanie ponad oczekiwania organizatorek. Ale przez to, że konferencja nosiła tytuł „Bez ograniczeń”, zarówno uczestniczki jak i organizatorki nie dały się ograniczyć z powodu braku miejsc. Dla wielu kobiet konferencja była czasem odpoczynku od codziennych obowiązków bycia żoną czy matką.Rozglądałam się po sali z zachwytem, a po głowie bez przerwy chodziła mi tylko jedyna myśl: „Tyle spełnionych Bożych marzeń w jednym pomieszczeniu”. Jestem przekonana, że ten widok sprawił Bogu ogromną radość. Wiem również, że z tą samą Bożą radością Ania Świątczak rozpoczęła całość spotkania uwielbieniem. Modliła się słowami zaczerpniętymi z Biblii: „Wdzięczna rzecz to pieśń chwały dla Pana Boga”, dlatego mogłyśmy uwielbiać „tanecznie” i z uśmiechem na twarzach. Ania zachęcała do porzucenia wszelkich myśli, które ograniczają nas w uwielbieniu, a także mówiła o swobodzie i pozostaniu sobą, gdy stajemy w Jego obecności.

Pastor Nancy McCready zaczęła swój wykład od proroctwa wielkich rzeczy, które Bóg chce uczynić w Polsce i dla Polski. Powiedziała, że widzi to przebudzenie już teraz, ilekroć przyjeżdża tu ze Stanów. Zrobiłam kilka notatek z jej kazania, więc teraz mogę napisać o tym, co najbardziej mnie poruszyło i stać się dla Was sposobem na przypomnienie. Ludzie fantazjują o porzuceniu wszelkich ograniczeń. Jest to trudne, gdy w relacjach międzyludzkich czujemy presję, czy coś w rodzaju relacyjnej klaustrofobii. Co więcej, życie na zewnątrz daje nam często większą wolność niż życie w domu. Zdarza się, że to najbliższe nam osoby naciskają na nasze wrażliwe miejsca i stawiają nam większe wymagania, niż otaczający nas świat. Ale Bóg jest tym, który chce dać nam wolność w relacjach, bo On sam jest najprawdziwszą wolnością, jaka kiedykolwiek istniała.


Nie musisz starać się być idealną, bo to Bóg tworzy Cię najlepszą wersją samej siebie, gdy do Niego przychodzisz.


Jednak nie wszystko jest takie proste, jak mogłoby się wydawać, bo do przebycia jest pewna droga, którą musisz przejść, zanim staniesz się tą, którą Bóg chciałby, żebyś była. A tą drogą jest odparcie od siebie niezależnych wizji niezależnego życia. Do tego musimy ciągle być czujne i uważać na wroga, który chce dać nam tanią, nic niewartą podróbkę Bożych zamiarów. W jaki sposób możemy utrzymywać tę czujność? Bez przerwy powinnyśmy modlić się o słyszenie głosu Boga w naszym życiu, oto by Jego głos był głośniejszy od każdego zamieszania i każdej burzy. Bo burze zazwyczaj nie dzieją się na zewnątrz, ale w środku.


Nasze życie nie jest małe, ale prowadzimy je w małostkowy sposób. Kluczem jest otwarcie swoich serc na znacznie większą przestrzeń, na przestrzeń bez ograniczeń, którą z miłości przygotował dla nas Bóg.

I tak sobie myślę, że kiedy stajemy w oparciu o Boży autorytet wszelkie bariery, które nas ograniczają, opadają bezsilnie, gdy czują ten autorytet wewnątrz nas. Wolność od nas samych to dar, który otrzymałyśmy. Nie musimy czuć się zniewolone, nie musimy marnować ofiary Jezusa na Krzyżu, nie musimy czynić jej niepotrzebną.


Wystarczy, że sięgniemy po życie wolne od ograniczeń, bo jesteśmy ukochanymi córkami kochającego Boga. Bycie zależną od Bożej miłości to najlepsza droga wolności od wszystkiego, co może ograniczać nas na tym świecie.


Fotografia: Maciek Piegat


Ostatnim etapem konferencji był piękny koncert Ani Świątczak i jej zespołu. Prócz poruszających piosenek, powstałych na podstawie osobistych doświadczeń Ani, dzieliła się ona również świadectwem nawrócenia, zabawnymi historiami z życia, a przede wszystkim wdzięcznie każdym słowem uwielbiała Tego, dzięki któremu teraz może robić to, co robi.

Wspólna modlitwa, uwielbienie, słowa dające świeże spojrzenie na codzienność i czas na relacje przy dobrym jedzeniu w wyjątkowym towarzystwie „Ligi Niezwykłych Dżentelmenów”. Mogę tę konferencję podsumować trzema słowami: zdecydowanie bez ograniczeń.ZAINSPIRUJ SIĘ

Blog

Inspirujące świadectwa, artykuły, pytania i odpowiedzi. 
Zajrzyj i zaczerpnij czegoś dla siebie!

winnica czarne.png

Centrum Chrześcijańskie Winnica

2019. Wszystkie prawa zastrzeżone.

ul. Sosnowa 7, 44-203 Rybnik
tel. 509 825 001
  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram