top of page
o nas.jpg

O NAS

Poznaj nas

KIM JESTEŚMY?

Jako Kościół jesteśmy ludźmi, których pasjonuje Bóg. Doświadczając Jego miłości i obecności wyrażamy radość i moc Jego Królestwa w każdym obszarze. Naszym pragnieniem jest, aby ludzie żyli w pełni otrzymując Jego życie. Dzięki relacji z Jezusem, jesteśmy zdolni do tego by kochać i służyć innym. Budujemy to miejsce opierając się na fundamencie Bożego Słowa, przyjmując i praktykując Jego wartości.  

Centrum Chrześcijańskie Winnica to przestrzeń gdzie możesz zbudować relacje z Bogiem i z ludźmi. Miejsce w którym wspólnie odkrywamy jak wiara w Boga i Jego Słowo może być odpowiedzią na problemy, które nurtują współczesnego człowieka. W tym miejscu odbywają się spotkania dla dzieci, młodzieży i osób starszych. Dlatego wierzymy, że podobnie jak wielu innych Ty również możesz właśnie tutaj odnaleźć coś dla siebie. 

o nas1.jpg
Nasi pastorzy
Ola%20i%20Wojtek-2%20kopia_edited.jpg

WOJTEK I OLA WALASZCZYK 

PASTORZY

Od kilkunastu lat tworzymy to miejsce z myślą o Tobie. Inspirujemy ludzi do tego aby poznawali Boga i Jego Słowo, a tym samym cel dla którego istnieją.

Chcielibyśmy i Ciebie zaprosić do tej wspólnej podróży. Nie obiecujemy, że zawsze będzie łatwo i przyjemnie, gdyż każda relacja posiada swoje wyzwania, to jednak jak mówi Słowo Boże: 

,,Lepiej jest dwóm niż jednemu. Bo łatwiej im w trudzie, jeśli jeden upadnie, drugi go podniesie."

Kazn.Sal 4:9-10

Wszystko to, co widzimy na zewnątrz zawsze jest wynikiem tego, co znajduje się wewnątrz. To oznacza, że styl, wygląd, forma, struktura, czy też sposób komunikowania i wyrażania zawsze są bezpośrednim odbiciem naszych wewnętrznych przekonań, wartości, filozofii i tego wszystkiego, w co tak naprawdę wierzymy. Nazywamy to duchowym DNA, które decyduje o tym, jak kościół wygląda i funkcjonuje na zewnątrz.

 

Poznajcie nasze duchowe DNA, które kształtuje wszystko to, co widzicie w Centrum Chrześcijańskim Winnica.

NASZE DUCHOWE DNA

Kościół, który prowadzi ludzi do uczniostwa, czyli ABY LUDZIE NIE TYLKO BYLI, ALE ŻYLI.

05

Kościół, dla którego niezmienną jest Ewangelia, a nie FORMA I STRUKTURA, KTÓRE NIEUSTANNIE MUSZĄ ULEGAĆ ZMIANIE.

04

Kościół, dla którego budynek jest tylko narzędziem, a LUDZIE NAJWIĘKSZĄ WARTOŚCIĄ.

03

Kościół, w którym stwarzana jest PRZESTRZEŃ DLA RÓŻNORODNOŚCI oraz panuje kultura szacunku dla wszystkich tych, którzy myślą inaczej. 

02

Kościół, w którym zmęczeni i zranieni ludzie zamiast religijnych systemów i legalistycznych zasad OTRZYMUJĄ BEZWARUNKOWĄ miłość, akceptację, łaskę i odpocznienie.

01

06

Kościół, którego SERCEM SĄ MAŁE GRUPY.

07

Kościół, w którym BÓG MOŻE BYĆ DOŚWIADCZONY, a nie tylko intelektualnie poznany.

08

Kościół, który nie istnieje dla samego siebie, ale ISTNIEJE ZE WZGLĘDU NA MISJĘ.

09

Kościół WIELOPOKOLENIOWY, w którym każde pokolenie posiada swoje miejsce i zadanie.

10

Kościół, który nie zamyka się na jedną denominację, ale WSPÓŁPRACUJE Z INNYMI KOŚCIOŁAMI i wspólnotami na rzecz BUDOWANIA KRÓLESTWA BOŻEGO W POLSCE I NA ŚWIECIE.

3.jpg

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Biały Facebook Ikona
  • Biały Instagram Ikona
  • Biały YouTube Ikona
  • Biały Spotify Ikona
bottom of page