top of page
Główna – 21.png

Czym jest 
projekt 

powerHOUSE?

Group 311.png

Zobacz więcej

Group 310.png
Mask Group 22.png

Projekt powerHOUSE

Wyrażenie „powerhouse” używa się w odniesieniu do miejsc, organizacji, jak również do ludzi, którzy są źródłem energii, mocy i inspiracji dla innych. Dla nas „powerhouse” oznacza również miejsce wpływu, które posiada różnorodne zasoby, środki i możliwości, dzięki którym ludzie są w stanie zrealizować otrzymane od Boga powołanie.

powerhouse-kopia.png

Projekt powerHOUSE to coś o wiele więcej, niż budynek. PowerHOUSE to przestrzeń, która inspiruje, wyposaża i wywiera duchowy wpływ na życie innych. To również miejsce, w którym manifestuje się Boża obecność.

Dzięki Waszej hojności zebraliśmy już

225 068,67zł (4,5%)

Mask Group 35.png

Pozostało 4 774 931,33 zł (ostatnia aktualizacja: 15 września 2022)

Kotwica 1

Wszystko zaczęło się...

…w 2005 roku, kiedy grupka 14 osób po wielu rozmowach, modlitwach i postach założyła Chrześcijańską Społeczność Winnica, która w szybkim czasie zaczęła się dynamicznie rozwijać. Z każdym kolejnym rokiem przybywało do niej coraz więcej osób, a sala, w której wówczas odbywały się spotkania – Biblioteka Miejska w Rybniku – powoli stawała się niewystarczająca. Widok osób przesiadujących podczas spotkań na schodach, korytarzu czy podłodze spowodował, że rozpoczęto poszukiwania nowego, większego miejsca.

Scroll Group 16.png

Pocałunek
nieba

Pod koniec 2018 roku, w Centrum Chrześcijańskim Winnica miało miejsce ponadnaturalne nawiedzenie Ducha Świętego, które później zyskało nazwę „Pocałunek nieba". Owocem wydarzenia jest książka o tym samym tytule.

Od czasu Bożego nawiedzenia nastąpił duży wzrost w liczbie uczestników, a także ogromy rozwój duchowy wspólnoty – Winnica coraz częściej stawała się miejscem inspiracji dla wielu kościołów w Polsce. Podczas wydarzenia pojawiły się również pierwsze prorocze słowa na temat nabycia własnej nieruchomości, a przywódcy wraz z całym kościołem wielokrotnie dotykali tego tematu w swoich modlitwach.

Podjęcie decyzji

Gdy umowa najmu dobiegała końca, potrzeba podjęcia decyzji dotyczącej budynku naszego kościoła zbliżała się nieuchronnie. Po wielu przemyśleniach, poszukiwaniach i rozważaniach w końcu zapadła – zostajemy w naszym starym miejscu i rozpoczynamy jego rozbudowę. Udało nam się podpisać umowę najmu na kolejne 8 lat, co otworzyło nowe możliwości, dlatego naszym celem stał się remont górnej części budynku kościoła. Priorytetem było powiększenie wspólnej przestrzeni, aby coraz więcej osób mogło znaleźć w niej dla siebie miejsce. 

Trwając w modlitwie, jako kościół dojrzeliśmy do tego, aby myśleć o własnym budynku, które będzie służyło kolejnym pokoleniom. Zdając sobie sprawę z upływu czasu i że do zakończenia umowy najmu pozostało niecałe półtora roku, uznaliśmy, że w najbliższym czasie potrzebujemy podjąć konkretne decyzje związane z naszym dalszym miejscem spotkań. W tamtym czasie kościół liczył około 350 osób i posiadał charakter bardziej regionalny, niż lokalny, ponieważ Winniczanie to nie tylko osoby pochodzące z Rybnika, ale również z Żor, Raciborza, Gliwic, Katowic, Cieszyna, Jaworzna, Istebnej i z wielu innych miejsc. Ponadto spotkania, które są transmitowane online, oglądane są nie tylko w Polsce, ale także w wielu krajach na całym świecie. Jako Centrum Chrześcijańskie Winnica możemy być źródłem inspiracji i zachęty, a tym samym coraz bardziej stawać się duchowym powerHOUSE dla wielu osób.
 
W tamtej chwili nie byliśmy w stanie określić, jakie to będzie miejsce – czy to, w którym obecnie się znajdujemy, czy coś zupełnie innego. Wiedzieliśmy jednak, że chcemy zacząć stawiać kroki w kierunku Bożej wizji, która została w nas wszczepiona. Dlatego zrodził się plan zakupu istniejącej nieruchomości i jej rozbudowy. Wierzyliśmy od początku, że Bóg przygotował już nasze wymarzone miejsce spotkań i dokładnie wie, jakie ono będzie. Jedyne, co musieliśmy zrobić, to tylko po nie sięgnąć…

10 lat niezwykłej podróży

W 2013 roku pastor Wojtek Walaszczyk podpisał umowę najmu budynku, w którym wówczas znajdowała się hala meblowa. Umowa została podpisana na 10 lat. Rozpoczęły się prace remontowo-adaptacyjne, a nazwa "Chrześcijańska Społeczność Winnica" została zmieniona na "Centrum Chrześcijańskie Winnica", co silnie korespondowało z wizją kościoła, jako miejsca, które będzie źródłem inspiracji, rozwoju, wpływu i wyposażenia chrześcijan. Wraz ze zmianą budynku nastąpił dalszy wzrost liczebny kościoła, co spowodowało konieczność wynajęcia kolejnej części nieruchomości i stworzenia przestrzeni dla nowo powstającego kościoła dziecięcego "Winnica YOUNG". W ten sposób grono nowych osób, niemalże w jednej chwili, zaczęło wypełniać dopiero co stworzoną przestrzeń. Przez wiele lat budynek podlegał większym lub mniejszym remontom i był wyposażany w potrzebną infrastrukturę, która umożliwiała realizację wizji kościoła. W 2019 roku do CCH Winnica przyjeżdżało tak dużo osób, że podjęto decyzję o wprowadzeniu drugiego niedzielnego spotkania, co częściowo pomogło rozwiązać problem braku wolnych miejsc w czasie nabożeństw. Niewystarczająca przestrzeń w budynku wciąż jednak pozostawała sporym wyzwaniem.

Czas na nowe

Remont czas start!

Kurz, tynk i hałas – to właśnie dzieje się teraz w Winnicy. Liczne grono osób zbiera się codziennie w budynku kościoła, aby pomagać w remoncie. W międzyczasie rusza także czas projektowania i kupno nowych mebli. W górnej części budynku powoli powstają biura, przestrzenie do pracy oraz serce kościoła – nowa kawiarnia. 

Remont dodatkowej przestrzeni i jej użytkowanie nie równa się zakończeniu projektu powerHOUSE. Naszym głównym celem jest zakup nieruchomości, która będzie narzędziem, aby służyć kolejnym pokoleniom.

Nauczania z serii powerHOUSE

powerHOUSE - część 1 | Wojtek Walaszczyk | CCH Winnica
powerHOUSE - część 2 | Wojtek Walaszczyk | CCH Winnica
powerHOUSE - część 3 | Wojtek Walaszczyk | CCH Winnica
powerHOUSE - część 4 | Jarek Połyński | CCH Winnica
powerHOUSE - część 5 | Wojtek Walaszczyk | CCH Winnica
powerHOUSE - część 6 | Danka Sarna | CCH WINNICA
Scroll Group 16.png
Group 314.png

Konto na zakup budynku CCH Winnica

Centrum Chrześcijańskie Winnica, ul. Sosnowa 7, 44-203 Rybnik

Nr konta: 18 1050 1344 1000 0022 9720 5961

Tytuł wpłaty: Darowizna na cele kultu religijnego - projekt powerhouse

Wesprzyj projekt powerHOUSE

Jeżeli w Twoim sercu zakiełkowała chęć wsparcia projektu powerHOUSE, zapraszamy do dołączenia do zbiórki.

Union 1.png
Union 1.png
Union 1.png

Konto na wpłaty w $

Account name: Centrum Chrześcijańskie Winnica, ul. Sosnowa 7, 44-203 Rybnik

Bank: ING BANK

Swift: INGBPPL

Account numer: 31 1050 1344 1000 0090 8149 8538

Konto na wpłaty w €

Account name: Centrum Chrześcijańskie Winnica ul. Sosnowa 7, 44-203 Rybnik

Bank: ING BANK

Swift: INGBPPL

Account numer: 32 1050 1344 1000 0090 8149 8520

bottom of page